W Poznaniu w gabinetach neomedica, wykonuje się szereg badań obrazowych, w tym również badani USG. Jest ono przydatne dla chirurgii naczyniowej, która jest wykorzystywana w gabinetach. W Nomedica właśnie znajdziemy najlepszego chirurga naczyniowego w Poznaniu. Na wizytę można umówić się za pomocą formularza dostępnego na stronie:

USG doppler aorty brzusznej w Poznaniu

W gabinetach Neomedica w Poznaniu wykonuje się również badanie USG typu dopplerowskiego aorty brzusznej. Jest to nieinwazyjne badanie, które pozwala na wykrycie niebezpiecznych zmian, w tym najgroźniejszych dla zdrowia tętniaków aorty. Tętniaki aorty brzusznej rozwijają się powoli przez wiele lat i prawie nigdy nie powodują zauważalnych objawów. https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/chirurgia-naczyniowa

Od czasu do czasu, zwłaszcza u pacjentów z cienką warstwą tłuszczową, może być odczuwalne pulsujące uczucie w brzuchu. Im większy jest tętniak, tym większe jest prawdopodobieństwo jego pęknięcia lub pęknięcia. Dlatego ważne jest jego wczesne wykrycie.

Inne badania obrazowe

Kolejnym badaniem, które wykonują specjaliści w gabinetach Neomedica, jest USG doppler tętnic i żył kończyn, szczególnie dolnych. Jest to nieinwazyjne, bezbolesne badanie, które nie naraża Cię na szkodliwe promieniowanie. . Badanie dostarcza lekarzowi ważnych informacji na temat przepływu krwi przez główne tętnice i żyły. Może również ujawnić zablokowany lub zmniejszony przepływ krwi przez zawężone obszary tętnic, co może ostatecznie doprowadzić do udaru mózgu.