płytki do małej łazienki

Wybór odpowiednich płytek do otoczenia to pierwszy krok, jaki należy wykonać, gdy planujemy zaprojektować lub wyremontować łazienkę. Istnieje nieskończona ilość odmian płytek pod względem wielkości, koloru i wydajności, ale gdy mamy do dyspozycji raczej małe pomieszczenia, obowiązują pewne ogólne zasady dotyczące szanowania płytek, aby płytki od łazienek, oddawały dużą przestrzeń otoczeniu i powiększały je wizualnie.

Modne płytki do łazienek – Jak duże powinny być płytki w małej łazience?

Istnieje wiele zdań na temat wyboru płytek do małej łazienki. Do tego celu doskonale nadają się płytki wielkoformatowe: pomagają optycznie powiększyć przestrzenie i sprawiają wrażenie większych kubatur, zwłaszcza jeśli układa się je na fugi 2-3 mm.

Płytki do łazienek nie mogą być jednak zbyt duże w stosunku do proporcji łazienki, w przeciwnym razie istnieje ryzyko nieestetycznych nacięć. Decydując się na zastosowanie bardzo małych płytek, istnieje ryzyko, że powierzchnia łazienki będzie wyglądać jak siatka pełna fug.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek o różnych rozmiarach. Na przykład w strefie prysznica możemy zastosować duże płytki, w przeciwieństwie do mniejszych płytek czy mozaiki na powierzchniach. Jak urządzić małą łazienkę?

Płytki do łazienek aranżacje- jaki kolor wybrać?

Wiadomo, że jasne kolory odbijają światło i sprawiają wrażenie, że pomieszczenia są duże i przewiewne. Kolory preferowane do małych łazienek to jasne barwy od bieli (zarówno optycznej, jak i ciepłej) po piaskowy i beżowy. Jeśli jednak szukasz dramatycznego efektu, możesz postawić na modne płytki do łazienek w ciemnych kolorach i kontrastujące, jasne meble. Aby nie popaść w banalne rozwiązania i nadać łazience charakteru, możesz zdecydować się na zastosowanie dekoracji ton w ton, które wzbogacą i upiększą otoczenie.

Jeśli zamiast kolorów uwielbiasz betonowe efekty inspirowane miejską ścieżką, możesz zdecydować się na jasne warianty. Płytki do łazienek imitujące naturalne materiały doskonale nadają się do odtworzenia nowoczesnych i modnych wnętrz, niezależnie od tego, czy zostanie zastosowana na podłogach czy na ścianie. Artykuł opracowany dzięki https://grupamo.pl/

  Program, który opłaci się przychodniom