Oprogramowanie mające wspierać funkcjonowanie i planowanie przedsiębiorstwa powstało we wczesnych latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Stworzyła je niemiecka firma SAP SA i oprogramowanie to przyjęło nazwę firmy. Dzięki systemowi tworzonemu w oparciu o klasę ERP, SAP stało się liderem na swoim rynku. Do tej pory, system SAP wdrożony został już ponad 120 tysięcy razy.

Co to jest SAP system?

Odpowiedź na pytanie czym jest system SAP, nie jest jednoznaczna. Często, aby go zrozumieć, trzeba poznać wszystkie możliwości systemu. Należą do nich między innymi pełna modułowość i zintegrowanie, które bazują na jednej bazie danych. System SAP to także potężne możliwości sprzętowe, a także możliwość rozwiązania problemów nawet w najgorszych sytuacjach. Więcej na temat możliwości systemu SAP przeczytać można tutaj: 

Korzyści z oprogramowania

Partner SAP otrzymuje wiele korzyści, które usprawniają funkcjonowanie jego firmy. System ten pozwala przede wszystkim planować zasoby firmy. Obsługuje wiele segmentów przedsiębiorstwa, między innymi controlling, finanse, logistykę. programowanie ma bardzo duże możliwości, które pomogą sprawnie prowadzić przedsiębiorstwo. Istotną kwestią jest także fakt, że firmy, które wdrażają system, za każdym razem dostosowują go do indywidualnych wymagań klienta. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jak najlepszych, satysfakcjonujących efektów.