Projekty typu open concept w łazience w 2019 roku stały się popularne. Minęły dni, w których chowasz się za ścianą lub drzwiami, gdy przygotowujesz się do pracy lub wielkiej nocy. Open concept pozwolił na powiększenie optyczne wielu łazienek, i sprawił, że poczuliśmy się w swoich przestrzeniach komfortowo oraz luksusowo. Użycie szkła stalowego lub prywatnego jako bariery jest ważne ale sprawia, że często ma się wrażenie, że łazienki nabierają specjalnego charakteru.

Za granicą open concept przechodzi na wyższy poziom zaawansowania. W niektórych miejscach faktycznie, łazienki są otwarte, na świeżym powietrzu. W Europie jest to mniej popularne rozwiązanie, które jest obecnie zastępowane np. przez przeszklenie łazienek, czy tworzenie kabin typu walk-in. Są to rozwiązania ciekawe i na naszą kieszeń.

Aranżacja łazienki z rozmachem

Ciekawym konceptem, który pojawił się w łazienkach w 2019 roku, to artystyczne podejście do łazienek. Sprawia to, że często łazienka staje się centralnym miejscem w domu, pełnym szyku oraz nowoczesności. To miejsce, gdzie człowiek czuje się jak w luksusowym spa, odpoczywa i się regeneruje przed kolejnym dniem. Projekty łazienek zakładają tworzenie mozaik z wielu rodzajów płytek, zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Biały i szary marmur nadal są mocnymi, popularnymi materiałami do dekoracji.

Są klasyczne i ponadczasowe, mogą przejść od tradycyjnych do nowoczesnych pod względem estetycznym, a także doskonale trafiają w gusta najemców czy właścicieli. Materiały wytworzone przez człowieka, takie jak płytki kwarcowe i porcelanowe, które wyglądają jak kamienie naturalne, są również końmi roboczymi z punktu widzenia trwałości. Powinny to być materiały, które będą wykorzystywane w najbliższym czasie.

Łazienki z rozmachem- pomysły na najbliższe miesiące

Wiele zmienia się w wystrojach łazienek. Istna rewolucję przechodzą zarówno małe, jak i duże powierzchnie. Ludzie nie postrzegają już kąpieli jako przestrzeni użytkowej, a bardziej jako przestrzeni doświadczalnej, dlatego też zmieniają się ich wymagania oraz zmysły estetyczne dla pomieszczeń takich jak łazienka. Pojawiają się nowe rozwiązania, takie jak marmurowe płyty i ukryte odpływy. Do lamusa odchodzą fugowane podłogi prysznicowe i widoczne odpływy. Piękna armatura wodno-kanalizacyjna nadal zasługuje na połysk, ale odpływy znikają dla wzroku użytkowników.

  Tapczanik dla dziecka – kompletny poradnik przed zakupowy

Teraz wanny typu walk-in-showers mogą być wyposażone w luksusową powierzchnię podłogi z dużej płyty marmurowej, która działa, aby ukryć pod nią linie odpływu liniowego. Piaskowana dla uzyskania antypoślizgowej powierzchni, pełna podłoga z marmuru jest szczegółem na miarę w wielu mieszkaniach. Są to rozwiązania, które pierwotnie były uznawane za zbyt ekstrawaganckie i nikt nie wieszczył ich popularności, a jednak zyskują one wielu swoich zwolenników. Ciekawe rozwiązania na miarę można znaleźć na stronie Grupy Mo: https://grupamo.pl/category/lazienka/